Ładowanie
Facebook Instagram
Kriolipoliza
Zabiegi na wybrane partie ciała
NIEINWAZYJNE USUWANIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Kriolipoliza

Kriolipoliza jest najnowszą, sprawdzoną technologią zaprojektowaną do nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury. Trwale niszczy komórki tłuszczowe, a efekty utrzymują się bardzo długo. Kriolipoliza w swojej skuteczności bywa porównywana z klasycznymi zabiegami liposukcji. Działanie aparatu opiera się na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych i ich rozpadzie pod wpływem odpowiednio niskiej temperatury.

Jak działa Kriolipoliza?

Metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu -tak zwanej lipolizy. Na skutek mrożenia tkanki tłuszczowej lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu Kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Wynikiem wykonanego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Metoda ta została uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości.

Wskazania
Zabieg jest szczególnie polecany i wskazany w przypadku osób, u których komórki tłuszczowe występują miejscowo, na przykład tzw. oponka na brzuchu , „bryczesy”, ramiona oraz dolna część pleców czyli ,,boczki”.

Korzyści
Efekty po wykonaniu zabiegów kriolipolizy, przy zachowaniu zdrowego stylu życia są trwałe podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt końcowy po zabiegu nie jest natychmiastowy gdyż proces usuwania przez organizm uszkodzonych komórek tłuszczowych trwa kilka tygodni . Dla ścisłości informacji, warto zaznaczyć, że już po pierwszym zabiegu możemy zaobserwować znaczną różnicę, jednakże nie jest to ostateczny końcowy efekt.
Dzięki zabiegowi można stracić do 25-40% tkanki tłuszczowej z obszaru poddanego zabiegowi.

Przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • padaczka
 • rozrusznik serca
 • krioglobulinemia
 • choroba Raynauda
 • pokrzywka z zimna
 • ciąża i karmienie piersią
 • zaburzenia pracy nerek
 • zaburzenia pracy wątroby
 • miejscowe zaburzenia krążenia
 • hipoproteinemia zimnych aglutynin
 • miejscowe stany zapalne, otwarte rany
 • nietolerancja zimna

Przebieg zabiegu Kriolipoliza

Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do jego wysmuklenia, następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia. Dzięki aplikatorowi zostaje pobrane ciepło z komórek tłuszczowych w sposób selektywny i kontrolowany.

Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę -8 stopni!

Na skutek mrożenia doprowadzamy do rozpadu komórek tłuszczowych, które są następnie stopniowo usuwane przez krew i limfę po czym naturalnie wydalane z organizmu. Rezultatem jest redukcja krągłości zauważalna u większości pacjentów po 2 do 4 miesiącach po zakończonej serii zabiegowej. Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata masy ciała jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Częstotliwość
Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji lub jednorazowego zabiegu, w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych.
Czas trwania zabiegu to 70minut. Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami to 6 tygodni.

W okresie zabiegów
Po wykonanym zabiegu, na danym obszarze występuje zaczerwienienie, może również wystąpić uczucie drętwienia [chwilowe zaburzenie wrażliwości spowodowane działaniem niskiej temperatury]. Stan ten może się utrzymywać do kilku tygodni po sesji zabiegowej. W wyjątkowych sytuacjach może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Może wystąpić również uczucie rozbicia oraz stan podgorączkowy, jest to normalne ze wzglęu na stan zapalny toczący się w organiźmie.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres około 48h, sauny oraz solarium.

 

Cennik Kriolipoliza

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Aktualności i porady

Dbając o dobro pacjentów kosmetolog Klaudia Pawłowska pragnie dzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem, udzielając porad, opisując działania urządzeń oraz kosmetyków.

Kosmetolog Klaudia Pawłowska
ul. Sukiennicza 6
82-300 Elbląg
projekt i wykonanie peka.pro