Ładowanie
Facebook Instagram
Retix C
Zabiegi na wybrane partie ciała
ODMŁODZENIE SKÓRY

Retibrazja Retix C

Retibrazja, czyli złuszczanie skóry retinolem to uniwersalny zabieg odmładzający i upiększający, który może być wykonany zarówno na młodej cerze trądzikowej, jak i cerze dojrzałej.

Eksfoliacja z wykorzystaniem retinolu powinna być przeprowadzona przez specjalistę. Wówczas możliwe jest zastosowanie stężonego retinolu, co zapewnia wysoką skuteczność zabiegu, a jednocześnie – redukuje ryzyko podrażnień skóry. Takim innowacyjnym zabiegiem jest Retix C – niezwykle skuteczny zabieg złuszczający. Nie jest to jednak peeling w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – to kompleksowa terapia stymulująca odnowę tkankową.

Czym jest zabieg Retix C?

Retix C to profesjonalny zabieg polegający na zaaplikowaniu maski o wysokiej koncentracji składników aktywnych.

Najważniejszym składnikiem maski jest bez wątpienia 4% retionol, a jego działanie uzupełniane jest przez witaminę C oraz kompleks antyoksydantów. Wzbogacenie formuły o składniki odżywcze i łagodzące sprzyja zredukowaniu podrażnień, które często towarzyszą innym zabiegom z wykorzystaniem retinoidów.

W celu uzyskania specjalistycznego preparatu aplikowanego na skórę konieczne jest połączenie dwóch postaci preparatu – serum i maski. Serum zawiera staranie skomponowany kompleks flawonoidów oraz 8% witaminę C. Taki koktajl antyoksydantów gwarantuje skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, ponadto witamina C wykazuje działanie rozjaśniające skórę, chroni przed fotostarzeniem oraz uczestniczy w procesie syntezy kolagenu.

Maska zawiera następujące składniki:

 • 4% retinol
 • nienasycone kwasy tłuszczowe, które odżywiają skórę i dobudowują fizjologiczny, ochronny płaszcz lipidowy
 • witaminę E , która stabilizuje witaminę A, ponadto chroni skórę przed wolnymi rodnikami i redukuje zmarszczki
 • wyciąg z rozmarynu o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym, co redukuje ryzyko pozabiegowego podrażnienia skóry

Ponadto w skład maski wchodzi opatentowana formuła uaktywniająca proces przemiany estrów retinolu do aktywnego retinolu, zwiększająca stopień penetracji preparatu w głąb skóry oraz wydłużająca trwałość retinolu i stopień jego zmagazynowania w skórze.
Wykorzystany do zabiegu retinol to jedna z najskuteczniejszych substancji stosowanych w kosmetologii. Dzięki wszechstronnemu oddziaływaniu na skórę, retinol zapewnia efekt:

 • odmłodzenia skóry
 • redukcji zmarszczek
 • nawilżenia naskórka
 • redukcji przebarwień
 • wygładzenia drobnych zmarszczek
 • normalizacji produkcji łoju
 • pobudzenia syntezy kolagenu
 • złuszczenia martwych komórek naskórka.

Zabieg Retix C można wykonywać nie tylko na skórze twarzy. Zabieg wykonany w obrębie szyi i dekoltu doskonale sprawdzi się w celu odmłodzenia tych okolic, zaś Retix C na brzuchu umożliwia wygładzenie skóry i redukcję rozstępów.

Przygotowanie do zabiegu Retix C

Przed zabiegiem z wykorzystaniem retinolu należy ograniczyć ekspozycję na słońce – na tydzień przed aplikacją preparatu zalecane jest unikanie opalania. Ponadto należy zrezygnować z zabiegów mogących podrażniać skórę – peelingów, depilacji woskiem czy depilacji laserowej.

Przebieg zabiegu Retix C

Zabieg Retix C to szybka i bezbolesna procedura, sprowadzająca się do zaaplikowania maski i serum. Preparat jest następnie zmywany w domu przez pacjenta – najczęściej po upływie 6 do 8 godzin. Po 2 – 3 dniach od zabiegi skóra zaczyna się łuszczyć i taki stan utrzymuje się średnio przez cztery dni. W tym czasie skóra może być zaczerwieniona.

Zalecenia pozabiegowe:

W pierwszej dobie po zabiegu nie należy wykonywać makijażu, zaś w pierwszym tygodniu po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i stosowań ochronę anty UV. Doskonałym uzupełnieniem zabiegu wykonanego w gabinecie medycyny estetycznej jest kontynuowanie specjalistycznej pielęgnacji skóry w domu, z wykorzystaniem przeciwzmarszczkowego kremu z witaminą C i retinolem Retix C.

Zabieg może być powtarzany co 2 – 4 tygodnie, a ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie do aktualnych potrzeb skóry.

Efekty zabiegu Retix C

Pozytywny wpływ retinolu na skórę widoczny jest już po pierwszym zabiegu Retix C. Skóra zyskuje zdrowy koloryt i blask, jest wygładzona i odświeżona. Zredukowane zostają takie drobne niedoskonałości skóry jak niewielkie zmarszczki, przebarwienia czy rozszerzone pory. Skóra jest lepiej nawilżona i napięta, staje się elastyczna. Zmniejsza się liczna zaskórników i zmian trądzikowych, spłycone zostają blizny potrądzikowe. Normalizacji ulega proces rogowacenia naskórka, a także wydzielania łoju. Dodatkowo skóra zyskuje skuteczną ochronę przeciw działaniu wolnych rodników, co spowalnia powstawania kolejnych niedoskonałości o charakterze fotostarzenia.

Wykonanie zabiegu na skórze ciała przynosi efekt w postaci lepszego napięcia skóry oraz zmniejszenia widoczności rozstępów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Retix C

Zabieg retibrazji, czyli złuszczania skry retinolem jest dedykowany niemal każdemu typowi cery – z wyjątkiem cery wrażliwej. Zabiegu nie przeprowadza się zatem w przypadku cery naczyniowej- wtedy proponujemy inny zabieg z naszej oferty Reti Peel.

Pozostałe przeciwwskazania to:

 • podrażnienia skóry
 • infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe i grzybicze)
 • alergia na retinol
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • ciąża i laktacja
 • ciężkie postacie trądziku i zmiany ropne
 • skóra naczyniowa
 • stosowanie niedawno kremów z kwasami
 • stosowanie peelingów chemicznych pare dni przed

Cennik Retibrazja Retix C

Zabieg Cena
Retix C 160 zł
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Aktualności i porady

Dbając o dobro pacjentów kosmetolog Klaudia Pawłowska pragnie dzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem, udzielając porad, opisując działania urządzeń oraz kosmetyków.

Kosmetolog Klaudia Pawłowska
ul. Sukiennicza 6
82-300 Elbląg
projekt i wykonanie peka.pro