Ładowanie
Facebook Instagram
storz
Zabiegi na wybrane partie ciała
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU

Storz Medical D-Actor

Terapia zwalczania cellulitu i napinania skóry za pomocą fali akustycznej została odkryta podczas leczenia innych schorzeń. Pod koniec lat 60. ubiegłego wieku pojawiła się koncepcja wytwarzania fal uderzeniowych pozaustrojowo i wprowadzania ich do organizmu na przykład w celu bezkontaktowego kruszenia kamieni nerkowych.

Urządzenie do terapii falą akustyczną D-ACTOR® 200 zostało opracowane z myślą o wykorzystaniu fali uderzeniowej w medycynie estetycznej i kosmetologii ze specjalnym uwzględnieniem terapii antycellulitowych. Leczenie jest szybkie, bezbolesne i skuteczne.

Urządzenie posiada 2 głowice. Głowica D-ACTOR® do terapii radialnej wykorzystuje działanie fal akustycznych o wysokiej energii, które penetrują naskórek, skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Głowica V-ACTOR® do terapii wibracyjnej wykorzystuje fale wibracyjne, które stymulują metabolizm i pozytywnie wpływają na przepływ limfy i usunięcie produktów przemiany materii. Masaż wibracyjny poprawia również napięcie mięśni. Terapia wibracjami jest doskonałym uzupełnieniem terapii falą akustyczną i pomaga utrwalić jej rezultaty.

AWT® w leczeniu cellulitu
Przeprowadzono wiele badań, aby ocenić efekty zastosowania terapii falą akustyczną. AWT® to pierwsza zapewniająca trwałe efekty nieinwazyjna metoda redukcji cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej spowodowanej starzeniem się. Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w obrębie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, a także redukuje istniejące problemy metaboliczne w celu zmniejszenia widocznych oznak cellulitu.

Efekty działania AWT® na naskórek i tkankę łączną

Przed terapią AWT®: Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności, ułożone pionowo włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone. Wszystkie te czynniki są odpowiedzialne za powstawanie skórki pomarańczowej.

W trakcie AWT®: Na ciało kieruje się falę akustyczną. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.

Po terapii AWT®: Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne i jędrne. Faktura skóry trwale się poprawia.

AWT® w modelowaniu sylwetki poprzez zmniejszenie obwodu

Terapia falą akustyczną idealnie nadaje się do modelowania sylwetki. Jej działanie polega na stymulowaniu pracy komórek tłuszczowych w taki sposób, że zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej, a z komórek uwalniane są wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Produkty przemiany materii nagromadzone w przestrzeni międzykomórkowej są usuwane przez układ limfatyczny i krwionośny. Fala akustyczna poprawia metabolizm tkanek i usprawniają transport produktów metabolizmu do wątroby, w celu wykorzystania ich w przemianie energii.

Dodatkowe źródła energii, które powstały w organizmie w efekcie aktywacji komórek tłuszczowych, trzeba usunąć poprzez zastosowanie odpowiedniej diety, ćwiczenia fizyczne oraz przyjmowanie dużej ilości płynów. Przeprowadzone badania potwierdzają skuteczność zastosowania AWT® w modelowaniu sylwetki, jest to m.in.  wyszczuplenie obwodów ciała o 2,5 – 7 cm oraz znaczne wygładzenie powierzchni skóry u wszystkich osób poddanych kuracji.

Wskazania do zabiegu

Terapia radialną falą akustyczną znajduje zastosowanie w następujących obszarach terapeutycznych

 • redukcja cellulitu
 • modelowanie sylwetki
 • redukowanie rozstępów po ciąży
 • drenaż limfatyczny
 • poprawa napięcia tkanki łącznej
 • masaż relaksacyjny.

Efekty zabiegu z użyciem fali akustycznej Storz Medical

 • likwidacja cellulitu
 • poprawa napięcia skóry
 • rozpad pokładów tłuszczu
 • wygładzenie i odmłodzenie skóry
 • wygładzenie blizn i zwłóknień skórnych
 • zmniejszenie obwodu leczonych obszarów ciała

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie rozpoczyna się zabiegu – pacjentka przyjmuje pozycję leżącą, a na obszar zabiegowy nakładany jest specjalny żel przewodzący energię fali akustycznej w głąb skóry, dając przyjemne uczucie chłodzenia. Pierwsza część zabiegu to aplikacja fali akustycznej za pomocą głowicy D-Actor – głowica przesuwana jest po powierzchni poddawanej terapii zgodnie z programem terapeutyczny. Druga część zabiegu to aplikacja fali wibracyjnej głowicą V-Actor po całej powierzchni zabiegowej. Zabieg jest bezbolesny, a w odczuciach przypomina intensywny masaż.

Rekomendowana liczba zabiegów

W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu pełna terapia może składać się od 6 do 10 zabiegów, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu (co 3-7 dni). Terapię kontynuuje się aż do osiągnięcia efektów satysfakcjonujących Pacjenta – na każdym etapie można ją zakończyć lub wydłużyć o kolejne zabiegi.

Efekty AWT® są wymierne, co potwierdzają pomiary wartości elastyczności skóry. Wartości parametrów mechanicznych skóry po leczeniu, struktura skóry oraz zadowolenia pacjentek nastrajają optymistyczne co do długotrwałej efektywności kuracji (powyżej 6 miesięcy).

Przeciwwskazania

 • Nowotwory
 • Osteoporoza
 • Ciąża
 • Zakrzepica
 • Przepukliny
 • Antykoagulanty (aspiryna, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne)
 • Rozrusznik serca
 • Endometrioza (przy zabiegach na brzuch)
 • Żylaki
 • Hemofilia, skłonność do krwotoków
 • Kortykosteroidy
 • Epilepsja

 

Cennik Storz Medical D-Actor

Zabieg Cena
Storz (fala uderzeniowa)
Twarz 220 zł
Brzuch 200 zł
Boczki 150 zł
Ramiona 200 zł
Bryczesy 150 zł
Uda przód lub tył 200 zł
Całe uda 350 zł
Pośladki 200 zł
Uda + pośladki 450 zł
BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Aktualności i porady

Dbając o dobro pacjentów kosmetolog Klaudia Pawłowska pragnie dzielić się nabytą wiedzą i doświadczeniem, udzielając porad, opisując działania urządzeń oraz kosmetyków.

Kosmetolog Klaudia Pawłowska
ul. Sukiennicza 6
82-300 Elbląg
projekt i wykonanie peka.pro